Uwaga! Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczka), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

Już w najbliższy wtorek - 27 marca - odbędą się przesłuchania konkursowe jubileuszowej edycji Festiwalu Piosenki Młodzieżowej "Śpiewaj i walcz!" - Golina 2018.

Rywalizacja toczyć się będzie w czterech kategoriach. Łącznie weźmie w nich udział 117 podmiotów wykonawczych, co jest absolutnym rekordem w dziesięcioletniej historii imprezy. Do udziału w konkursie zgłosiły się szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne, domy i centra kultury, szkoły oraz ogniska muzyczne z blisko 30 miejscowości. Przesłuchania rozpoczną się we wrotek 27 marca w JOK Jarocin o godz. 10:00. Wstęp jest wolny!

Kolejność występów wygląda następująco:

Kategoria I (IV-VI SP) - godz. 10:00

1. Martyna Antczak - To mój czas
2. Julia Kubiak - Najlepsza koleżanka
3. Marysia Bednarek - Pszczoły na wrotkach
4. Alicja Sobczyk - Ewakuacja
5. Agata Szymczak - Pół kroku stąd
6. Kamil Podsadny - Bo lato rozpala
7. Nicola Kaczmarek - Gołębi song
8. Marcelina Wolniak - A ja wolę moją mamę
9. Małgorzata Woźniak - Wszystko albo nic
10. Zuzanna Pawłowska - Nie bój się chcieć
11. Oskar Szymczak - Talizman
12. Patrycja Bryll - Lustra
13. Julia Talarczyk - Żar
14. Julia Filipiak - Piosenka na zły czas
15. Gabriela Poczta - Tęcza
16. Katarzyna Jankowiak - Karuzela
17. Marta Sieradzka - Pół kroku stąd
18. Maria Kownańska - Mogę wszystko, nic nie muszę
19. Dobrosława Wielgosz - Cyrk nocą
20. Piotr Welke - Już taki jestem zimny drań
21. Weronika Woźniak - Kaktus
22. Martyna Antczak - Pół kroku stąd
23. Marcelina Sobańska - Kiedy nie śpią sny
24. Martyna Siwiak - Pół kroku stąd
25. Zofia Jachimczak - Prawie udało się
26. Jacek Klepacki - Chłopaki nie płaczą
27. Milena Kistowska - Laleczka z saskiej porcelany
28. Amelia Ziętkiewicz - Melodia ulotna
29. Nicole Antkowiak - Wielka woda
30. Marta Bartkowiak i Konrad Łuczak - Pytasz mnie
31. Zofia Olga Fryś - Jesienny Pan
32. Maria Michałowska-Rzeźnik - Anioły są wśród nas
33. Julia Dera - Nie zapomnij
34. Nikola Kawała - Dłoń
35. Sandra Michalak - Płynie czas, liczę dni
36. Marta Popiel - Powiedz stary
37. Maria Kupczyk - Wajana - skarb oceanu
38. Wiktoria Tomaszewska - Modelka
39. Weronika Grzegorz - Drzwi do kariery
40. Emilia Kasprzak - Ostatni taki wóz
41. Olga Włodarczyk - Cud w szafie

Kategoria II (VII SP i gimnazjum) - godz. 12:30

1. Kinga Suguła - Rysa na szkle
2. Zuzanna Kasperska - Mój jest ten kawałek podłogi
3. Aleksandra Chojnacka - Trójkąty i kwadraty
4. Aleksandra Pilarska - Zanim się spotkają
5. Agnieszka Golińska - Kaktus
6. Maja Kupczyk - Moknie w deszczu diabeł
7. Natalia Bora - Baśń
8. Katarzyna Przybyłek - Meluzyna
9. Kornelia Krysińska - Joszko Broda
10. Marta Krzywda - Sercem patrz
11. Kamila Abdullaeva - Na pustyni
12. Zuzanna Kędzia - Remedium
13. Hanna Ciupak - Byłam różą
14. Natalia Mikołajczak - Babę zesłał Bóg
15. Aleksandra Dura - Jednego serca
16. Julia Kowalska - Hallelujah
17. Marta Antoszewska - Piosenka księżycowa
18. Klaudia Mrowińska - Ślady na wodzie
19. Marlena Marciniak - Byle jak
20. Weronika Gabryś - Sen bez twarzy
21. Zuzanna Szymendera - Nice
22. Aleksandra Kajdasz - Znak
23. Amelia Kasprzak - Dłoń
24. Zuzanna Klotzel - Deszcz w Cisnej
25. Kaja Gruchalska - W głowie
26. Adrian Palak i Wiktoria Mikocik - Mamo
27. Klaudia Kurkowiak - Ameryka
28. Magdalena Odrzywałek - Meluzyna
29. Martyna Zielińska - Rzeka marzeń
30. Julita Rutowska - List
31. Monika Stychlicka - Tam gdzie na mnie czekasz
32. Oliwia Zmyślona - Cicho
33. Jakub Pietruszka - Wieża Babel
34. Michalina Matuszak - Tancbuda i saxofon
35. Agnieszka Dolata - Najtrudniejszy pierwszy krok
36. Angelika Wiecha - Poranne łzy
37. Julia Matuszewska - Kolorowy świat
38. Sandra Tomczak - Czerwone trzewiki
39. Marianna Dunaj - Na pustyni
40. Monika Woźniak - Titanum
41. Maja Zmyślona - Malinowy chruśniak
42. Adrianna Dudziak - Tak, tak…
43. Nicola Jaruzel - Kiedy byłam różą

Kategoria III (ponadgimnazjalna) - godz. 15:00

1. Julia Banasiak - Sutra serca
2. Jagoda Włodarczyk - Bądź duży
3. Maciej Bachorski - Pozwól mi (autorski)
4. Adrianna Kalinowska - Uczucia te
5. Angelika Śpitalniak - Modlitwa o miłość prawdziwą
6. Paweł Andraszak - Wilcza zamieć
7. Ada Nawrocka - Strażnik raju
8. Ania Zielińska - Byle jak
9. Olga Wojtkowiak - Amsterdam
10. Adrian Sitarz - Ocalić od zapomnienia
11. Paweł Matysiak - Jak na lotni
12. Żaneta Drożdżyńska - Zakochani
13. Anna Ostrowska - Rebeka
14. Weronika Marchewka - Piosenka księżycowa
15. Bartosz Hołubowski - Jesteś
16. Sybilla Królak - Pastempomat
17. Jakub Marcisz - Jak długo jeszcze
18. Wiktoria Górnaś - Miłostki
19. Magda Zmyślona - Na kulawej naszej barce
20. Julia Wierzyński - Czas nas uczy pogody
21. Kornelia Paks - Sielanka o domu

Kategoria IV (zespoły) - godz. 17:00

1. AntArt - Bóg
2. Rasta Brothers - Mery Jane (autorski)
3. Ognisko Muzyczne (dziecięcy) - Teksański
4. Ognisko Muzyczne (młodzieżowy) - Mississippi w ogniu
5. Tacy Nie Inni - Zbudujemy dom
6. Senders - Plama (autorski)
7. SM Yamaha 1 - Pod wiatr
8. SM Yamaha 2 - Pół kroku stąd
9. SM Yamaha 3 - Nie bój się chcieć
10. SM Yamaha 4 - Na pewno
11. SM Yamaha 5 - Bądź moim natchnieniem
12. SM Yamaha 6 - Chcę do Bodzia